30 marzec 2021

Policjanci zatrzymali złodzieja i dwóch włamywaczy

fot. KPP Chodzież
Kryminalni z chodzieskiej Policji wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Margoninie zatrzymali trzech mężczyzn. Ci w ostatnim czasie dopuścili się szeregu przestępstw na terenie naszego powiatu. Za wejście w konflikt z prawem grozi im surowa kara.
REKLAMA

Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży w ostatnim czasie otrzymywała zgłoszenia związane z kradzieżami z włamaniem oraz samymi kradzieżami na terenie naszego powiatu. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem tych spraw, ustalili, kim są przestępcy. Okazali się nimi być mieszkańcy naszego powiatu.

3 mężczyzn w wieku 25 i 29 lat zostało zatrzymanych. 25-latek usłyszał 3 zarzuty kradzieży z włamaniem do domków letniskowych w gminie Margonin oraz 1 związany z kradzieżą na terenie gminy Szamocin. Mężczyzna nie działał sam. 29-latkowi postawiono 3 zarzuty kradzieży z włamaniem, działając wspólnie i w porozumieniu z 25-latkiem. Ostatni z nich, także 25-latek, usłyszał zarzut kradzieży.

Łupem przestępców padł między innymi: sprzęt wędkarski, sprzęt RTV, wiatrówki, pompy, koła aluminiowe, piły, wiertarko-wkrętarki czy silniki. Łączne straty na ten moment opiewają na kwotę blisko 22 tysięcy złotych.

Policjanci odzyskali znaczną część mienia, która wróci do ich prawowitych właścicieli.

Śledczy w tej sprawie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zatrzymanym, w zależności od przewinienia, uzupełnione będą zarzuty o kolejne czyny dotyczące kradzieży z włamaniem do domków letniskowych na terenie Próchnowa oraz Laskowa oraz kradzieży rowerów z prywatnych posesji w Ratajach.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chodzież

kiedy
2021-06-27 11:00
miejsce
Chodzieski Dom Kultury, Chodzież,...
wstęp biletowany