14 listopad 2021

Areszt tymczasowy ws. śmierci 17-latka w Gnieźnie

fot. PAP
Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec 19-latka podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 17-latka z Gniezna (woj. wielkopolskie), który w piątek zmarł w szpitalu – poinformowała w niedzielę PAP prokuratura.
REKLAMA

Prokurator Rejonowy w Gnieźnie Małgorzata Rezulak-Kustosz powiedziała PAP, w czasie niedzielnego posiedzenia sąd przychylił się do wniosku śledczych i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.

W sobotę 19-latkowi przedstawiono zarzut spowodowania choroby realnie zagrażającej życiu 17-letniego chłopaka. Do zdarzenia doszło w piątek rano w centrum Gniezna. Według ustaleń prokuratury 19-latek miał kilkukrotnie uderzyć młodszego nastolatka w okolice głowy. Pomimo wysiłków lekarzy 17-latek zmarł w szpitalu w piątkowe popołudnie.

Prokuratura nie wyklucza przedstawienia podejrzanemu zarzutów zagrożonych surowszą odpowiedzialnością karną. Jest to uzależnione od wyników niedzielnej sekcji zwłok 17-latka, która ma wykazać, czy pobicie przyczyniło się do śmierci nastolatka.

Dla dobra postępowania prokuratura nie ujawnia na jakim tle doszło do konfliktu między podejrzanym 19-latkiem i zmarłym 17-latkiem; prok. Rezulak-Kustosz wskazała, że nastolatkowie znali się.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podejrzanemu grozi od trzech do 15 lat więzienia.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

szk/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chodzież